SÜRDÜREBİLİRLİK

Toplum

Güçlü ve istikrarlı bir toplumun iş dünyasında başarılı olmak için en temel unsur olduğuna inanıyoruz. Bundan hareketle, yıllar içinde pek çok toplumsal yatırımın öncülüğünü yaptık. Bugün de tıpkı geçmişte olduğu gibi, toplumda fark yaratmak için, büyük ölçekli programlara odaklanıyoruz. Yarattığımız etki ile işimiz güçleniyor, aile hayatlarımız zenginleşiyor, gelecek nesillere daha fazla fırsat doğuyor ve toplumdaki herkes bunun bir parçası haline geliyor.

Ölçeğimiz nedeniyle yatırım yaptığımız herhangi bir alanda paradigma değişikliği yaratma potansiyeline sahibiz. Bu nedenle, toplumsal fayda çalışmalarımızda odaklanacağımız alanları dikkatle seçmeye özen gösteriyoruz. Medya, savunma sanayi ve teknoloji girişimlerimiz ile pek çok sektörde faaliyet gösterdiğimiz için, çok farklı alanlarda hedef odaklı gözlem yapma ve müdahale etme fırsatımız var.

Paydaşlarımız, bizi, toplumun itici güçlerinden biri olarak görüyor. Bizler de kendimizi sosyoekonomik yapının ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve benzeri alanlarda en iyi küresel uygulamaları hızla devreye alarak, çalışanlarımızla ve iş ortaklarımızla birlikte harekete geçiyor, operasyonlarımızı bu doğrultuda geliştiriyoruz.

Yenilikçilik ve yaratıcılığın gelişmeyi sağlayan iki temel unsur olduğuna inanıyoruz. Her ikisi de ancak farklı seslerin desteklendiği iş ortamlarında ortaya çıkabilir. Yiğit Topluluğu olarak iş yerlerimizin nezdinde ve nihayetinde toplumun genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için uygun ortamın oluşmasını önemsiyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından yürütülen ve ETKİ 10x10x10 küresel girişiminde yer aldığımız HeForShe hareketi bu kapsamda çok kritik bir öneme sahip. Devlet liderleri, ŞİRKETLER ve üniversiteleri toplumsal cinsiyet eşitliği için buluşturan HeForShe, tüm paydaşlara ilham vermeyi hedefliyor. Yiğit Topluluğu olarak, bu son derece karmaşık konu ile ilgili uzun vadeli ve ölçeklendirilebilir projelerle iş dünyasına ve topluma ilham vermeye devam etmeyi hedefliyoruz.

İLETIŞIM ADRESLERI

444-9-948
info@yigityatirim.com

BROOKLYN

NY 10128

İstanbul Cad. Altınova Mah.

No:428 Kat:10-11 Daire:39 Osmangazi/BURSA

İstanbul Cad. Alaşarköy Mah.

No:24
Osmangazi/BURSA